Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden vaizlere seminer

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ailelerin yaşam kalitelerini artırmak amacıyla geliştirilen Aile Eğitim Programı kapsamında, Hatay il genelinde görev yapan vaizlere seminer verildi.
Vaizlere, Madde Kullanım Riski ve Bağımlılıktan Korunma”, “Evlilik Öncesi Eğitim” ve “Koruyucu Aile” konularında verilen müftülük salonundaki seminerde konuşan Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Sandıkçı, Aile’nin önemine dikkat çekerek, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız, ülkemiz genelinde her alanda evlilik öncesi eğitim ve aile eğitimi hizmetlerini yaygınlaştırmayı hedeflemektedir dedi.
İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ise , “İslam’da Ailenin Önemi” konulu bir konuşma yaptı.
Hatay Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde görev yapan Psikolog Ümit Çağlar, Sosyal Hizmet Uzmanları Işık Yıldırım ve Hatice Aslanyürek tarafından verilen seminer, soru-cevap bölümü ile son buldu.

Bir önceki yazımız olan MKÜ’de kalite raporları Rektör Kaya’ya sunuldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir