Arsuz’a 5 yıldızlı otel yapılacak

Yaklaşık 3-4 ay önce yayınlanan kararnameyle Van’ın Tuşba ilçesinden Hatay’ın Arsuz İlçe Kaymakamlığı görevine atanan Musa Sarı, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.
Göreve geldiği günden bu yana Arsuz’u turizm şehri yapmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Arsuz Kaymakamı Sarı, Arsuz’a 5 yıldızlı bir otelin yapılması için, ihaleye çıkıldığını ve yatırımcıların beklendiğini söyledi.
Arsuz Deniz Kampı yanında, denize sıfır noktasında bulunan yerin turizmciler ve yatırımcılar için cazibe merkezi haline geleceğini söyleyen Kaymakam Sarı, Arsuz-Samandağ sahil yolunun bitirilmesi içinde 13 kilometrelik mesafe kaldığını belirtti.
Gerekli ödeneğin çıkartılması ile çalışmaların başlayacağını söyleyen Kaymakam Sarı, Arsuz-Samandağ yolunun da bitirilmesi ile bölgede adeta bir turizm patlaması beklediklerini ifade etti. Sarı, “Arsuz bölgemiz, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistler için cazibe merkezi, gerek deniz gerekse yamaç paraşütü, dalgıç ve deniz sporları için önemli bir potansiyele sahiptir. Tüm bu etkenlerin hayata geçirilmesi ile bölgede turizm canlanacaktır” dedi.
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Kaymakam Musa Sarı’ya bölge ekonomisi ve sosyal yapısı hakkında bilgiler verdi. Yılmaz, “İskenderun’da yaşayan vatandaşlarımızın da çoğunun Arsuz’da yazlığı var. Arsuz ilçe olduktan sonra hızla gelişiyor. Gerek çevre illerden gerekse Türkiye’nin dört bir yanından insanlar yaz aylarında Arsuz’a akın ediyorlar. Yurt dışından da Arsuz’a tatil için gelen tatilciler var. Arsuz’da 5 yıldızlı otel projesini önemsiyoruz. Arsuz- Samandağ çevre yolunun tamamlanması ise gerçekten çok önemli. Bu konuların da İTSO olarak takipçisi olacağız şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Milletvekilinin içinde bulunduğu araç kaza yaptı: 1 ölü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir