Bakan Soylu: “CHP Genel Başkanı Pensilvanya’daki zata söz verdiği için ’hayır’ diyor”

Askeri helikopterle Erzin Şehir Stadı’na inen Bakan Soylu’yu Hatay Valisi Erdal Ata, bölge milletvekilleri, belediye başkanları, AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç ve ilçe başkanlarının yanı sıra çok sayıda partili karşıladı. Belediye düğün salonunda halka hitap eden Bakan Soylu, “Vatanımızın dirliği, birliği ve düzeni için 16 Nisan’da sandığa gideceğiz. 1980 ve daha önceki yıllarda yapılan darbeleri, kardeşi kardeşe vurdurmaları, bölücü terör örgütü PKK’ya ve Pensilvanya’daki zata karşı tek yürek, tek yumruk olmak için evet diyeceğiz diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na göndermede bulunan Bakan Soylu, “CHP Genel Başkanı neden hayır diyor biliyor musunuz? Çünkü Pensilvanya’daki zata ve Kandil’deki çapulculara söz verdiği için ’hayır’ diyor. Kendisi şu anda bir adım ileri, bir adım geri yapıyor. Hiçbir ilerleme sağlayamıyor. Benim değerli CHP’li kardeşlerim bu adamın önderliğinde hiçbir yere gidemezsiniz” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Hatayda doğa rengarenk başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir