Cilvegözü Sınır Kapısı’nda bayram trafiği

Suriyeliler sabahın erken saatlerinde Cilvegözü Sınır Kapısı’na geldi. Jandarma ve Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri de geniş güvenlik önlemi aldı. Sıcaktan etkilenmemeleri için belirli mesafelerde çadırlar kuruldu. İzdiham yaşanmaması için görevlilerce sıraya girmeleri sağlanan Suriyeliler, Türkiye’de kaldıklarını belgeleyen yabancı tanıtma belgesini veya pasaportlarını gösterip kayıt yaptırdıktan sonra Suriye’ye geçiyor.

Ülkelerine giden Suriyelilerden Hacit Hamet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye’ye çok teşekkür ediyorum. Gümrük kapısına geldik. Birazdan ülkemize geçeceğiz dedi.

Bir diğer Suriyeli ise, Suriye’ye gidiyoruz. Annem ve babamla bayramlaşmaya gidiyorum. Bir yıldır Türkiye’de bulunuyordum. Kurban Bayramını bir ay ailemle geçireceğim diye konuştu.

Ülkelerine giden Suriyeli ailelerin yanlarına aldıkları birkaç parça eşya ile çıkış yaptıkları görüldü. Geçen Ramazan Bayramı’nda ülkesine giden yaklaşık 120 bin Suriyeliden 35 bini Türkiye’ye geri döndü.

Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndan Kurban Bayramı dönüşleri ise 31 Aralık Pazar gününe kadar yapılabilecek.

Bir önceki yazımız olan Araştırma gemisi İskenderun açıklarında karaya oturdu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir