Engelliler Gününde el işi sergisi

Hatay’da, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle özel bir rehabilitasyon merkezi tarafından el işi sergisi düzenlendi.
Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi Eğitim ve Sanat Evi’nde açılan sergide çocukların el işi sergisi ziyaretçiler tarafından gezildi.
Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Psikolog Günay Özbakış, 3 Aralık Dünya Engelliler gününü çeşitli etkinliklerle kutladıklarını söyledi.
Özbakış, çeşitli el işi ürünlerinin çocuklar tarafından yapıldığını belirterek, “Her yıl olduğu gibi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü farklı etkinliklerle kutluyoruz. Bu sergide engelli bireylerin farklı alanlarda yeteneklerini sonuna kadar kullanmalarını sağladık. Sergilenen ürünlerin tamamı çocukların el emeğidir. Bu çalışmaları ebru sanatı, cam boyama, ahşap boyama, takı, kokulu-taş sabun, halı dokuma kasnak ve masa örtüsü ve çeşitli kitap ayıraçlarıdır. Bunların yanında dekoratif kapı süsü, paspaslar yer almaktadır” dedi.
Daha sonra davetliler sergiyi gezerek çocukların yaptığı el işi ürünleri inceledi.

Bir önceki yazımız olan HBB, Dörtyol’da bedensel engellileri ziyaret etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir