‘Ezan ve Sela’ gösterisi Dörtyol’da sahnelendi

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Kültür Tiyatro Topluluğu’nun gerçekleştirdiği ’Ezan ve Sela’ isimli tiyatral şiir dinletisi, Dörtyol ilçesinde izleyiciyle buluştu.
Müzik yönetmenliğini Çağdaş Çakır’ın, Genel Koordinatörlüğünü ise HATSU Özel Kalem Müdürü ve İnsan Kaynakları Eğitim Şube Müdürü Metin Savaş’ın üstlendiği gösteride, insan hayatının doğumdan ölüme kadar yaşadığı mutlu ve hüzünlü anıları sahneye yansıtıldı. Gösteride izleyiciler tiyatro ve müziğin bir arada yaşadılar.
Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda sahnelenen tiyatral şiir dinletisi sonunda ekipte bulunan oyuncular ayakta alkışlandı.
Yönetmen Çağdaş Çakır, gösteri sonunda yaptığı konuşmada ekip oyuncularının öğrenci, diş hekimi, öğretmen ile farklı görevlerde bulunan Hatay’ın çeşitli ilçelerinde yaşayan insanlardan oluştuğunu belirterek Gösteride Hatay’dan dünyaya hangi kültürden olursa olsun insanları yaşamların kesitler sunmaya çalıştık dedi.

Bir önceki yazımız olan Başkan Savaş: "Hatay’ın teşvik programına ihtiyacı var" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir