Gönüllü anneler için kültür turu düzenlendi

İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla dernek bünyesindeki çocukların gönüllü annelerine yönelik gezi düzenledi. Yaklaşık 50 anne, hafta sonu ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesi’ni, Anadolu’nun ilk camisi Habib-i Neccar Camii’ni, Samandağ sahilinde Hz. Hızır ile Hz. Musa’nın buluştuğu yer olarak kabul edilen Hızır (a.s) ziyaretini ve Hatay Arkeoloji Müzesini gezdi. Gezi programı Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman’ın ev sahipliğinde devam ederken, buradaki programa Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın eşi Nazan Savaş da katıldı. İskenderun Korunmaya Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği Başkanı Zeynep Çakmaklı, dernek çalışmalarına verdiği destekten dolayı Nazan Savaş’a teşekkür plaketi sundu. Nazan Savaş, derneğin çok anlamlı ve güzel projelere imza attığını belirterek, başarılı çalışmalarından dolayı emeği geçen herkesi kutladı.
Dernek Başkanı Çakmaklı ise, hayırseverlerin destekleriyle bu günlere geldiklerini belirterek, toplumsal dayanışmanın önemine dikkat çekti. Dernek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bütün kadınlara birer armağan takdim etti.

Bir önceki yazımız olan Hatay’da ekmek fabrikasında yangın başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir