Hatay – Ak Partililer Dolarlarını Bozdurdu

Ak Partililer Dolarlarını Bozdurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine harekete geçen Ak Parti İskenderun İlçe teşkilatı ve partililer döviz bürosuna giderek ellerindeki Dolar ve Euro’ları Türk Lirasına çevirdi.

Ak Parti İlçe Başkanı Ayhan Bodur, Kadın Kolları Yönetimi ve Belediye Meclisinin bazı üyeleriyle birlikte Döviz bürosuna gelerek ceplerindeki dolarları ve EURO’ları bozdurdular.

Döviz Bürosunda vatandaşlar kendi birikimi dolarları Türk lirasına çevirme işlemleri sırasında açıklama yapan Ak Parti İlçe Başkanı Ayhan Bodur, Cumhurbaşkanlarının çağrısına uyarak dolar birikimlerini Türk lirasına çevirdiklerini belirterek Ülkemizde, kökü dışarıda, dalı budağı ülkemizde olan sıkıntılara son vermek için, devletimizin yanında olarak Türk Liramıza sahip çıkıyoruz. Paramızda da millileşiyoruz. Artık dövizi hiçbir yerde, platformda konuşmayacağız. On, yirmi, yüz dolar hiç önemli değil yolumuzu safımızı belli etmek, ülkemize milletimize sahip çıkmak. 15 Temmuz’da bir canıyla tankı durduran vatandaşımız, bugün beş ‘on dolarla ekonomisine sahip çıkmaktadır. Az önce aldığımız bilgiye göre doların yönü aşağıya inmiş, ben arzu edilen yere geleceğine inanıyorum diye konuştu.

Döviz Bürosu işletimcisi Ali Ahraz ise, Ülkemizin ekonomisini bozmak için çalışanlar asla başarılı olamayacaklardır. Bugün vatandaş 300 Bin Dolar para getirdi ve bozdurdu. Şu anda AK Parti teşkilatından vatandaşlar da getirdi dedi.

Diğer Döviz İşletmecisi Nurettin Ahraz ise Doların yükselmesi Türkiye’nin ekonomisiyle ilgili bir durum olmadığını vurgulayarak Amerika’nın ciddi bir oyunu olarak nitelendirirken, bu konuda ülke ekonomisinin çok şükür iyi ve vatandaşların da ciddi bir desteği olduğunu söyledi.

Bir önceki yazımız olan Hatay Büyükşehir Belediyesi İşitme Engelliler İkinci Galibiyetini Aldı başlıklı makalemizde Aldı, Belediyesi ve Büyükşehir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir