Hatay Barosunun 73. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

Hatay Barosunun 73. kuruluş yıl dönümü törenle kutlandı.

Hatay Barosunun 73. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Antakya Cumhuriyet Alanı’nda tören düzenlendi.

Törende, Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez ve avukatlar, Atatürk Anıtı’na çelenk sunarak, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu.

Dönmez, törende yaptığı konuşmada, Hatay Barosunun, aydınlık ve çağdaş uygarlık değerlerinin temsilcisi olarak 72 yılı geride bıraktığını söyledi.

Hatay Barosunun, hukukun üstünlüğüne, insan haklarına ve demokrasiye bütün azmiyle sahip çıkacağını ifade eden Dönmez, şunları kaydetti:

Savunma susmayacak, halkının yanında avukatlar, avukatın yanında baro, temel hak ve özgürlüklerin savunucusu bir baro olmaya, tüm kurum ve kurallarıyla hukukun esas alındığı, hukuka saygının hakim olduğu, yargının bağımlı halden uzaklaştığı, yargının şeklen dahi olsa bağımsız olarak görüntü verdiği bir yargı sistemi için çalışmaya devam edecektir. Hatay Barosu, Büyük Önder Atatürk’ün çizdiği yolda, cumhuriyetin kazanımlarına, temel değerlerine ve cumhuriyetin kuruluş felsefesine sahip çıkmaya devam edecektir. Hatay, anavatana katıldığı günden bu yana tüm renklerin, çok kültürlülüğün, farklı inançların barış içinde bir arada yaşadığı ve birbirine sahip çıktığı bir kent olarak yaşamış ve yaşamaya devam edecektir.

Bir önceki yazımız olan Hatay Valisi Ata, Şehit Ailesini Ziyaret Etti başlıklı makalemizde Ailesini, Ata ve Belediye Başkanı Savaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir