Hatay Valisi Ata, Stk Temsilcileriyle Toplantı Yaptı

Hatay Valisi Erdal Ata, geçici koruma kapsamında kentte misafir edilen Suriyelilere yönelik çalışma yürüten sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya geldi.

Ata, Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, Suriyelilere yardım etmek amacıyla kurulan derneklerle bir araya gelerek onların sorun veya taleplerinizi dinlemek, beraber bir değerlendirme yapmak üzere toplandıklarını kaydetti.

Hatay halkının şu ana kadar Suriyelilere misafirperverlik örneğini en güzel şekilde gösterdiğini, kentte yaşayan Suriyelilerin ihtiyaçları doğrultusunda valilik olarak da ellerinden geleni yapma gayreti içerisinde olduklarını belirten Ata, İlimizde yaşayan Suriyeli misafirlerimizin Türkiye Cumhuriyeti’nin kanun ve kurallarına uyma konusunda gayret göstermeleri ve misafir-ev sahibi arasında oluşabilecek yanlış anlaşılmaların kırgınlığa meydan vermeden kardeşlik hukuku içerisinde çözümü konusunda sivil toplum kuruluşu temsilcilerine önemli sorumluluklar düşüyor. ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmasının ardından Vali Ata, Suriyelileri temsilen gelen sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin görüş, öneri ve sorunlarını dinledi.

Bir önceki yazımız olan Hatay Yol Ortasında Otomobil Sürücüsünü Bıçakladılar başlıklı makalemizde Atatürk, Bıçakladılar ve Gazi Mustafa Kemal hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir