Hatay’da “15 Temmuz Fotoğraf Sergisi” açıldı

Antakya Kültür Merkezinde açılan fotoğraf sergisi kurdela kesiminin ardından ziyaretçiler tarafından gezildi.

Fotoğraf Sergisi’nde açıklama yapan AK Parti Hatay İl Partisi Ahmet Atıç, Çanakkale’yi nasıl unutmadıysak 15 Temmuz’u da uzun yıllar unutmamak adına bundan sonraki nesillerin böyle bir günü yaşamaması adına, kendini feda etmiş bu aziz vatan için seve seve kendini feda etmiş şehitlerimizi anmak adına programları tertip ediyoruz. Bugün bu resimlere yabancı değiliz. Çünkü o akşam bu resimleri bizzat yaşayan şuanda şahsiyetler söz konusu ama bu resimleri o kadar çok genişletmek istiyoruz ki, bizden sonra gelen nesiller o günü bire bir yaşamış olsun ki aynı şeyleri fiilen yaşamasınlar dedi.

Mustafa Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsa Kalaycı, Demokrasi ile Cumhuriyetin etle tırnak gibi içiçe geçmiş bir yapı olduğunu vurguladı. Kalaycı, Darbelerin ortak özelliklerinden bir tanesi genelde az gelişmiş ülkelerde cereyan etmesidir. Darbeler tarihinin sonuncusu olarak da 27 Nisan 2007 tarihindeki e-muhtıra yani hükümete karşı bir darbe girişimi oldu. Ama şunu gördük hükümeti sevelim ya da sevmeyelim, taraftarı olalım ya da olmayalım çok sağlam bir dik duruş gösterdi diye konuştu.

Yrd. Doç. Dr. Sacit Uğuz ise, “Türkiye hiçbir zaman dik duran düşmanlardan korkmadı hainlerden çekindi ve zarar gördü ifadesini kullandı.

Açılışa, Hatay Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, SGK İl Müdürü Hamit Bal ve çok sayıda davetli katıldı.

Bir önceki yazımız olan Hatay’daki silahlı kavganın zanlısı yakalandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir