Hatay’da kaçak moloz ve hafriyat denetimleri

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentin çeşitli yerlerinde kaçak yollarla dökülen moloz ve hafriyatlara karşı denetimleri artırdı.
Gerekli izinlerin alınmayarak, halk sağlığını tehdit edecek şekillerde kamuya açık alanlara kaçak yollarla moloz ve hafriyat döken kişi ve kişilere karşı gerekli önlemleri alan ekipler, uyarılara uymayan kişi ve şirketlere cezai işlem uyguluyor.
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ahmet Dolğun yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve doğaya karşı sorumluluğumuzu yerine getirmek için aldığımız önlemleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Kaçak yollarla rastgele dökülen moloz ve hafriyat atıkları ciddi oranda tehlike arz ediyor. Bu alanda çalışan firma yetkililerini daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Bu şehir ve doğanın tüm güzellikleri hepimizin. Bunları korumak ve gelecek nesillere tertemiz bir şekilde bırakmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
İl genelinde toplam 6 adet hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları depolama sahasının bulunduğunu belirten Dolğun, “Antakya’da Serinyol ve Karlısu, Defne’de Subaşı, Samandağ’da Alevışık, Dörtyol’da Karakese ve Arsuz’da Karahüseyinli mahallelerindeki sahaların kullanılması çok önemli. Vatandaşlarımız hafriyat sahaları ile ilgili detaylı bilgiyi Belediyemizin 444 12 06 ve Daire Başkanlığımızın 0326 225 17 00 (dahili 4201) numaralı telefonlarından alabilirler” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Halepli 41 yetim artık Cerablus’ta yaşayacak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir