İHH’dan Suriye’ye 35 tır kışlık yardım

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından farklı ülkelerin yardım kuruluşları ile kış yardım kampanyası kapsamında 35 tırdan oluşan ilk yardım konvoyu, düzenlenen törenin ardından Suriye’ye gönderildi.
Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde İHH’nın Lojistik Merkezi’ndeki törende yardımlarla ilgili bilgi veren İHH Suriye çalışmaları sorumlusu Erhan Yemelek, aralık ayı içerisinde tamamı 83 tır olan kışlık yardım konvoyundan ilk etapta 35’inin gönderildiğini, yardımların Suriye’nin Halep kırsalı, İdlib, Lazkiye, Hama ve Türkmen Dağı bölgesindeki halka dağıtılacağını söyledi.
Kış boyunca yardımların devam edeceğini belirten Yemelek, “İHH İnsani Yardım Vakfı olarak bu yılın kış hamlesini başlattık. Bu kapsamda ikinci kış hamlemizi gönderiyoruz. Tırlar Suriye’deki mağdur halka dağıtılacak. Tırlarımızda un, kadın, erkek ve çocuk kıyafeti, gıda paketi, bebek paketi, hijyen paketleri, sünger yatak, battaniye, mat, soba, odun, kömür ve gaz, yağmurluk, branda, kadın ihtiyaç paketi ile yaralı çantası ve halı ile süt bulunmaktadır. İHH öncülüğünde uluslararası STK’larla yaptıkları çalışmalarda toplanan bağışlar düzenli olarak Suriye halkına ulaştırılacak. Dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen STK’larla beraber 83 tırlık kış kampanyasını organize ettik. Organizasyonda Güney Afrika’dan Al Imdaad Kurumu, Katar’dan Katar Charity, İngiltere’den Ummah Welfare Trust ve çeşitli kurumlar var. Yardımları Suriye’nin içerisindeki mazlumlara göndererek bir nebzede olsa ihtiyaçlarını gidermek için dünyanın çeşitli yerlerinden gelen bağışları da ulaştıracağız” diye konuştu.
Törenin ardından hareket eden yardım tırları Reyhanlı’daki Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan çıkış yaptı.

Bir önceki yazımız olan Halep için tek ses oldular başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir