Minik öğrenciler İstiklal Marşı’nı coşkuyla okudu

Hatay’ın Antakya ilçesi Erol Bilecik Konferans Salonu’nda gerçekleşen programda 53 okul arasında yapılan ön eleme sonrasına finale kalan 10 ilkokul arasında yapılan yarışma saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatını konu alan sinevizyon, davetliler tarafından izlenildi.

Toplantıda konuşan Antakya Odabaşı 75. Yıl İlkokulu Müdürü Halil Yalçın, amaçlarının öğrencilerin milli mücadele ruhunu yakından tanımalarını sağlamak ve milli duyguları en üst noktada tutmak olduğunu söyledi. Yalçın, aynı salonda yapılan ön elemeye 53 okulun katıldığını belirterek kendilerini gelecek adına umutlandırdıklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından anasınıfı öğrencisi Elif Ülkü Sudan tarafından okunan İstiklal Marşı, salondakileri hayran bıraktı.

Yarışma sonucunda Anayazı İlkokulundan Defne Tezcan 86 puanla birinci, Antakya İlkokulundan Muhammed Ali Saklayıcı 81 puanla ikinci, Odabaşı 75. Yıl İlkokulundan Ali Zafer Demirel ise 80 puanla üçüncü oldu. Yarışmada dereceye giren öğrencilere altın hediye edildi.

Bir önceki yazımız olan Hatay’da 1000 adet uyuşturucu hap ele geçirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir