MKÜ’de çalışan kalbe kapak değişimi ameliyatı

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde kalp yetersizliği nedeniyle günlük aktivitelerini bile yapmakta zorlanan hastaya kalbi durdurmadan koroner bypass ve mitral kapak değişimi yapıldı.
MKÜ Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı hocaları Prof. Dr. İyad Fansa, Araştırma Görevlileri Dr. Cem Lale, Dr. Bedriye Burcu Sadıkoğlu ve İntern Dr. Malik Zeynalov tarafından ilk kez gerçekleştirilen ameliyatla yaklaşık 2 yıldır nefes darlığı, çabuk yorulma, göğüs ağrısı şikayeti olan ve son zamanlarda kalp yetersizliği nedeniyle günlük aktivitelerini bile yapmakta zorlanan ismi açıklanmayan 36 yaşındaki hastaya aynı seansta kalbi durdurmadan çalışan kalpte koroner bypass ve mitral kapak değişimi gerçekleştirildiği açıklandı.
Yoğun bakım ve servis takipleri sonrası şikayetleri düzeldiği kaydedilen hastanın taburcu olmadan önce yüksek riskli operasyonu başarı ile gerçekleştirerek yeniden sağlığına kavuşmasını sağlayan Prof. Dr. İyad Fansa ve ekibine teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan Hatay, Şehidine Ağlıyor başlıklı makalemizde Ağlıyor, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir