Öğrenciler Ağaç Müzesi’ne fidan dikti

Gazi İlkokulu öğrencileri Orman İşletme Müdürlüğü ve Dörtyol Belediyesi işbirliğiyle Kuzuculu Mahallesinde bulunan Ağaç Müzesi’nde düzenlenen fidan dikme etkinliğine katıldı.

40 dönümlük alanda kurulan 200’e yakın çeşitli bitki ve endemik türü ağaçlarının bulunduğu alanda yapılan etkinlikte konuşan Dörtyol Orman İşletme Müdürü Abdussamet Doğar, 4 yıl önce bir proje ile hayata geçirdiğimiz Ağaç Müzemizde her geçen gün ağaç çeşitliliği artmaktadır. Bugün de fidanları öğrencilerimi fidan dikecek, bakım ve yetiştirmelerini de biz yapacağız dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Gürakan ise konuşmasında, Fidanı, doğayı, toprağı, suyu sevmeliyiz. Toprakla haşır neşir olacağız. Ağacı dikmek kolaydır önemli olan diktiğimiz fidanı, bakıp büyütmektir” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından orman işletme müdürlüğü tarafından yetiştirilen defne fidanları, öğrenciler tarafından toprakla buluşturuldu.

Bir önceki yazımız olan Dörtyol’da seçim güvenliği toplantısı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir