Okul inşaatındaki göçük

Edinilen bilgilere göre, Karaağaç Mahallesi’nde bulunan özel bir okula ait inşaat alanında beton tablası dökümü sırasında göçük meydana geldi. Göçük altında kalan Ordu nüfusuna kayıtlı Adem Çoban (43) hayatını kaybederken, itfaiye ile AFAD ekipleri tarafından göçük altından kurtarılan 3 işçi İskenderun Devlet Hastanesi ve çevrede bulunan özel hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

İskenderun Devlet Hastanesine kaldırılan işçilerden Kemal Çoban’ın durumunun ağır olduğu, yine aynı hastaneye kaldırılan Ümmet Çamur’un ise durumunun iyi olduğu öğrenildi. Özel bir hastanenin aciline kaldırılan Ersin Şahin’in de tedavisine devam edildiği belirtildi.

Olayın yaşandığı bölgede emniyet ekipleri tedbirlerini alırken, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Belediye Başkanı Nazım Culha da olay yerine gelerek yetkililerden yaşanan kazayla ilgili bilgiler aldı.

İşçilerin Konya ve çevresinden geldiği öğrenildi. Arkadaşlarını kaybeden işçilerin ise üzüntü içerisinde olduğu gözlenirken, abisini kaybeden ismi öğrenilemeyen işçiyi ise arkadaşlarının olay yerinden uzaklaştırdıkları belirtildi.

Yaşanan göçük kazası ile ilgili soruşturma sürüyor.

Bir önceki yazımız olan "Hatay Halkı Hakkını İstiyor" imza kampanyası başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir