(Özel Haber) Savaşta bacağını kaybeden çocuk Türkiye’ye gelince şükür namazı kıldı

Suriye’de bombardımanında bacağını kaybeden bir çocuk, katliamların artması üzerine ailesi tarafından gönderildiği Türkiye’de sınır kapısında saf tutup şükür namazı kıldı.
Suriye’nin Hama kırsalında yaşayan 16 yaşındaki Abdulsamet Sellum geçtiğimiz yıl hava bombardımanında bir bacağını kaybederken, yüzünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden de yaralandı. Esad rejiminin Şii milislerin desteğiyle Halep’i ele geçirmesiyle Sellum’un ailesinin endişeleri arttı ve onu Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki akrabalarının yanına gönderdi. Cilvegözü Sınır Kapısı’nda diğer Müslümanlarla birlikte saf tutan Sellum, burada şükür namazı kıldı. Bir bacağının yoksunluğunu hissetmeden namazını tamamlayan Sellum, ailesinin rejim güçlerinin elinde bulunan Hama’da yaşadığını ve korktuğu için röportaj vermek istemediğini söyledi.
Suriye’den gelen başka bir vatandaş ise Gaziantep’e gideceğini söyledi.
Öte yandan insaniyet nöbetçileri ile basın mensuplarının sınır kapısında bekleyişi sürerken, yardım tırları da sınırın diğer tarafına yardım götürmeye devam ediyor. İnsaniyet nöbetine katılmak için babası Cengiz Uzun ile İstanbul’dan gelen 21 yaşındaki engelli İbrahim Uzun, özel hazırlanmış bisikletiyle sınır kapısında tur atarak barış mesajı verdi.

Bir önceki yazımız olan Hatay Çobanı Öldürüp Cesedini Sınır Kapısına Attılar başlıklı makalemizde Attılar, Cesedini ve Çobanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir