Samandağ’da öğrencilerden resim sergisi

Yıl Cumhuriyet Parkı’nda açıldı. Sergide öğrenciler tarafından yıl içinde yapılan eserler sergilendi.

Kuşalanı Ortaokulu Müdürü Alper Oğur, sergide emeği geçen Görsel Sanatlar Öğretmeni Ferhat Yolcu ve öğrencileri tebrik ederek, “Parkta halka açık olan sergi gördüğünüz gibi ilgi görüyor. Göstermiş olduğunuz bu ilgiden dolayı mutluluk duyuyorum. 2016-2017 eğitim öğretim yılı sonu itibari ile Kuşalanın’dan, Samandağ’a doğru bir sanat esintisi başlatalım dedik. Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz çok güzel bir çalışma sonucu yaklaşık 75 eser çalışması yaptılar. Bu eserleri Samandağ’ına taşıyıp orada halkımızla paylaşmak istedik. Birazda toplumu sanata çekmek ve bir farkındalık yaratmak istedik. Halka açık ilk sergimiz. Umarım devam eder. Ürünlerin karşılığını aldıkları için, öğrencilerimiz çok mutlu. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Serginin oluşturulmasında katkı sağlayan Kuşalanı Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Ferhat Yolcu da sergideki ürünleri akrilik tekniği, yağlı boya ve karakalem çalışmalarından oluşturduklarını belirterek, “Öğrencilerle 1 yıl boyunca beraber yaptığımız ve kendi yaratıcılık süzgeçlerinden geçirdiğimiz eserlerimiz içerisinden sadece 75 adet eserle katıldık. Amacımız öğrencilerin bu şekilde yaratıcılıklarını ve duygularını dışa vurabilecek bir zemin yaratmaktı. Bizim sergimizin konsepti halkın bütünlüğü ile var olan bir sergidir. Sergimizin amacı budur. Benim özellikle Samandağ’da öğrencilerle beraber açtığım ilk sergidir. Bu sergi eminim ki hem çocuklara hem de Samandağ toplumuna ciddi anlamda bir ışık olacak ve bunu çok daha iyi zeminlere taşıyacağız. Elimizdeki var olan imkanlarla çok daha iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Bu sergi bunu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Sergide eseri sergilenen öğrencilerinden Ekin Aslan “5. sınıftan beri resim çiziyorum. Resimlere ilgimin artması öğretmenimden kaynaklanıyor. Resim olarak eşek arabası çizdim. Samandağ’da genellikle büyüklerimizin sürekli kullanmasından dolayı esinlendim ve sergimize yansıtmak istedim. 1 ay içinde tamamladığım resimlerimde akrilik boya kullandım ve tamamladıktan sonra üstünü vernikledim. Resim çizmek çok eğlenceli herkese tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

Serginin açılış törenine İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş, Milli Eğitim Şubesi Müdürü Adem Gürlen, İlçe Sağlık Müdürü Yahya Beyaz, İlçe Jandarma Komutanı Emrah Nergiz de katıldı.

Bir önceki yazımız olan Cinnet getiren polis, anne ve babasını öldürdü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir