Suriyeli Bana, iki bacağı kopan Abdulbasit’i ziyaret etti

Twitter’daki hesabından Halep’teki katliamları dünyaya duyurarak yardım çağrısında bulunan Suriyeli Bana Alabed annesi ve babası ile birlikte, dün İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) aracılığı ile tedavi edilmek üzere Hatay’a getirilen iki bacağı kopan 10 yaşındaki Abdulbasit Alsatuof’u hastanede ziyaret etti.
Halep’teki katliamlara dikkat çeken Suriyeli 7 yaşındaki Bana, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde yapılan girişimlerle bombalardan kurtarılıp, ateşkes anlaşmasının ardından gerçekleştirilen tahliye sonucu ailesiyle birlikte İdlib’e getirildi. Aralık ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ziyaretinde bulunan Halepli Bana, bugün de Hatay’da tedavi altına alınan Abdulbasit Alsatuof’u ziyaret etti ve çiçek ile çeşitli hediyeler verdi.
Bana, ziyaret sırasında, Abdulbasit Alsatouf’a geçmiş olsun dileklerini sunarken, Türkiye’de kısa sürede tedavi olup, sağlığına kavuşacağını söyledi.
İdlib ilinde hava saldırısında iki bacağı kopan ve daha sonra da İHH aracılığı ile Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan ambulansla tedavi edilmek üzere Hatay’a getirilen Abdulbasit Alsatuof ise ziyaretten memnun olduğunu ifade etti.

Bir önceki yazımız olan İskenderun’da final biletini alan takımlar belli oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir