TÜRGEV İskenderun’da kız yurdu açacak

Belediye Başkanı Seyfi Dingil ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “TÜRGEV’in çalışmalarını takdir ediyoruz. TÜRGEV’in milletimizin yardımseverliğini de çok güzel temsil ettiğine inanıyorum. TÜRGEV Başkanı Arzu Akalın nezdinde tüm vakıf çalışanlarını kutluyorum. Gençlik ve eğitim üzerinde durulmasını çok önemsiyoruz. İskenderun’da bir öğrenci yurdu açılması konusunda çalışmalarımız var. Bir ülkenin ancak eğitimli bireyler ile kalkınacağına inanıyoruz. En büyük yatırım insana olan yatırımdır şeklinde konuştu.

Amacımız eğitimli bireyler yetiştirmek
TÜRGEV Başkanı Arzu Akalın ise İskenderun’da olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, “Kurulduğu 1996 yılından bu yana vakfımız, kız öğrencilere güvenle barınabilecekleri yurtlar sunmanın ötesinde öğrencilerimizin manevi dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmelerine katkıda bulunmak için çalışıyor. İskenderun’da da bir kız yurdu açmayı planlıyoruz. Bu konuda Belediye Başkanımız ile iletişim halindeyiz. Eğitime vermiş olduğu desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Seyfi Dingil’e teşekkür ediyoruz. Bölgeye ayrıca Referandum çalışmaları ile ilgili çalışmalarda bulunmak için geldik. Başkanımıza çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından ziyaret sohbet ortamında devam ederken karşılıklı fikir alışverişinde de bulunuldu.
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, TÜRGEV Başkanı Arzu Akalın ve beraberindeki heyet daha sonra Down Cafe’de Down Sendromlu çocuklar ile bir araya geldiler.
TÜRGEV heyetine AK Parti İskenderun ilçe Başkanı Ayhan Bodur ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bilgin’de eşlik etti.

Bir önceki yazımız olan DOĞAKA Turizm Çalıştayı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir