“Uluslararası İlişkiler ve Tanıtım Faaliyetleri” ödülü Hatay’a

Sky Reporter Dergisi’nin her yıl düzenlediği Business Challenge 2016 Ödülleri’nde, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Uluslararası İlişkiler ve Tanıtım Faaliyetleri” kapsamında ödüle layık görüldü.
Sky Reporter Dergisi’nin bu yıl 8’incisini gerçekleştirdiği Business Challenge 2016 Ödülleri’nde bu yıl ilk kez ülke kalkınmasında önemli rolü ve misyonu olduğu kabul edilen belediyeler mercek altına alındı. Birçok belediyenin birbiriyle yarıştığı oylamada; vizyon, kentsel tasarım, sosyal sorumluluk, bütçe uluslararası ilişkiler, çevre ve altyapı çalışmaları dikkate alındı. İl ve ilçe belediyelerin başkanları, okuyucular tarafından 15 farklı kategoride oylandı.

15 kategoride farklı il ve ilçeler oylandı
Sosyal Sorumluluk ve Dayanışma Çalışmaları; Altyapı ve Arıtma Çalışmaları; Kentsel Dönüşüm Alanındaki Çalışmalar; Dijital Belediyecilik Alanındaki Çalışmalar; Katılımcı ve Demokratik Yönetim Anlayışı; Kültür Sanat ve Kadın Yılı Etkinlikleri; Uluslararası İlişkiler ve Tanıtım Çalışmaları; Vizyoner Projeler ve Çalışmalar, Turizmi Canlandırma ve Tanıtım Çalışmaları; Kentsel Tasarım ve Proje Yönetimi, Bütçe Yönetimi ve Performansı, Yeşil Alan Çevre ve Meydan Çalışmaları; Proje Üretim ve Yönetimi, Modern Belediyecilik Anlayışı, Ulaşım ve Turizm Alanındaki Çalışmalar olmak üzere toplam 15 kategoride farklı il ve ilçelerin belediye başkanları okuyucular tarafından oylanarak, en çok oyu olan belediyeler ödüle layık görüldü.

Hatay ulusal platformlarda sergileniyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın Hatay’daki barış, kardeşlik ve kültürel değerlerin uluslararası platformda tanıtılması amacıyla çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiği, 2017 EMITT Fuarında “Ezan, Çan, Hazan ve Tarih” temalı standı ile kentin uluslararası platformunda tanıtılmasını sağladığı vurgulandı. Aynı zamanda 2021 EXPO Hatay Medeniyetler Kenti ve Medeniyetler Bahçesi adlı temayla ev sahipliği yapmaya hazırlanan Hatay’ın 13 medeniyete ev sahipliği yaptığı adeta bir medeniyet beşiği haline geldiği Başkan Savaş’ın da, tüm bu çalışmalar ile Hatay’ın önemini ve kardeşliğin anlatılmasını sağlayarak ödüle layık görüldüğü kaydedildi.

Bir önceki yazımız olan Hatay Spor'da Transfer başlıklı makalemizde da, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir