Vali Ata: “Cumhuriyeti korumak, onu her alanda daha da yüceltmek için var gücümüzle çalışıyoruz”

kuruluş yıldönümü Hatay’da da törenlerle kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Antakya Atatürk Anıtı’nda çelenk töreni düzenlendi.

Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törende Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Büyükşehir Belediyesi Lütfü Savaş ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin tarafından anıta çelenk sunuldu.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Bando Ekibi eşliğinde Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Çelenk töreninde şeref defterini imzalayan Vali Ata, cumhuriyetin 94. Yılını kutladıklarını söyledi. Vali Ata, Milletimizin büyük fedakarlıkları ve vatan uğrunda verilen canlar pahasına inşa ettiğiniz cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yılını kutladığımız bu önemli günde huzurunuzdayız. Bizlere emanet ettiğiniz cumhuriyeti korumak, onu her alanda daha da yüceltmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da ilke ve inkılaplarınızla yaktığınız meşaleyi söndürmeden taşıyacağımıza asla şüpheniz olmasın” dedi.

Konuşmanın ardından Antakya Şehitliği ziyaret edildi. Orada yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından saygı atışı yapıldı, şehitlik ziyaret edildi.

Bir önceki yazımız olan Hatay’daki 12. Hawk Batarya Komutanlığına dev Türk bayrağı asıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir