Vali Ata: “Hatay, diğer illerimize göre daha huzurlu”

Vali Ata, Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Hatay Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdür Vekili Ali Gökakın ve polis memurlarını makamında kabul etti.

Hatay’da kağıt üzerinde 460 bin Suriyelinin yaşadığını belirten Vali Ata, Polis teşkilatımız gerek Osmanlı dönemimde gerekse cumhuriyetin ilanından günümüze kadar yurdumuzda vatandaşın emniyet ve asayişinin sağlanması, kanun hakimiyetinin sağlanması için var gücüyle çalışan mesai saati gözetmeksizin 24 saat esasıyla gecesini gündüzüne katarak vatandaşın evinde, iş yerinde cadde ve sokaklarda rahat içinde hayatını idame ettirmesi için çalışan bir teşkilatımız. Kuruluşundan bugüne kadar tarihi süreçte baktığımız zaman emniyet teşkilatımız sürekli kendisini yenileyen, çağın modern teknolojisini kullanan, bugün gelişmiş ülkelerin polis teşkilatlarıyla yarışır hale gelmiştir. Ondan dolayı da il valisi olarak gurur duyuyorum dedi.

Hatay’ın 81 il içindeki en hassas kentlerden birisi olduğunu söyleyen Vali Ata, Suriye’de 2011 yılında yaşanan süreçten dolayı en fazla göç alan illerimizden ve bugün kağıt üzerinde 460 bin civarında Suriyelinin yaşadığı bir kentimizdir Hatay. Her gün sınır olaylarına baktığımız zaman bir hayli yoğun. Bu kadar göç dalgası almasına rağmen kentimizin diğer demografik yapısına da baktığımız zaman bir takım farklılıklar olmasına rağmen Allah’a çok şükür emniyet ve asayiş yönünden diğer kentlerimizden daha huzurlu olduğumuzu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Öğrencilerden asker ve polislere 5 bin kutu "mektuplu lokum" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir