Vatandaş çöp topladı, çukur kapattı

İlçede birçok konuda hizmet verilmediğini ileri sürerek protesto eylemi düzenleyen 27 sivil toplum kuruluşu, ilçe merkezinde basın açıklaması yaptı.

Grup adına konuşan Ekrem Vural, 5 Haziran’ın Dünya Çevre Günü olduğunu hatırlatarak, “Caddeler, bulvarlar ve kavşaklarda çevre kirliliğini, hafriyatları ve molozları göreceksiniz. Çöplerin alınmadığı, cam şişelerin insanı tehdit ettiği kirli sahiller Payas’ta, Hatay’dadır. Sulanmadığı için kuruyan ağaçlar, çiçekleri çimler ve çevre kirliliği Payas’tadır. Çöpleri alınmayan, oturma bankları kırık bakımsız parklar Payas’tadır, Hatay’ın ilçelerindedir. Toprak yolları toz içinde, asfalt yapılmayı bekleyen yaya yolları, delik, deşik, çukurlu, bakımsız sanayi ve organize sanayi Payas’tadır” dedi.

Bu sorunların çözümünden Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin sorumlu olduğunu belirten Vural, insan ve toplum merkezli, kalıcı, sürdürülebilir, Türkiye’ye örnek gösterebilecek hizmet beklediklerini kaydetti.

Kalabalık grup, basın açıklamasının ardından bulvardaki ağaçları suladı, çöpleri topladı ve çukurları kapattı.

Bir önceki yazımız olan Bal kavununda hasat başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir