Yardım tırları Halep’e hareket etti

Yoğun bombardıman altındaki Halep’e gönderilen yardım tırları, insaniyet nöbeti tutan vatandaşlarca Suriye’ye uğurlandı.
Çeşitli sivil toplum kuruluşları, belediyeler, şirketler ve vatandaşların bağışlarıyla alınan un, giyecek, yiyecek gibi ihtiyaçlarla dolu binlerce tır, insanlık dramının yaşandığı Suriye’nin Halep ilçesine yola çıkmak için günlerdir Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bekliyordu. Tırların bir kısmı Esad rejimi ve Şii milislerin saldırısı altındaki Halep’e doğru yola çıktı.
Tırlar Reyhanlı çıkışında insaniyet nöbeti tutan sivil toplum kuruluşlarının üyeleri tarafından karşılandı. Nöbet sırasında itfaiye aracının suyuyla abdest alıp namaz kılan vatandaşlar, yardım tırlarını Suriye bayrakları sallayarak uğurladı.
Kütahya’dan gönüllü olarak yola çıkan un yüklü bir tırın şoförü Mesut Kaya, yardım malzemelerini götürmekten gurur duyduğunu ve Halep’teki çatışma ortamından korkmadığını ifade etti. Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan geçen tırlar, Halep yakınlarındaki koordinasyon merkezine gidiyor.
Bazı tırların ise bekleyişi sürüyor.

Bir önceki yazımız olan Esad’ın zulmüne dayanamayan Suat nine Türkiye’ye geldi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir